History COINS

FINANCE-MEDIA

Відключення світла відбуваються в 12 областях України

Читать на русском

Відключення світла відбуваються в 12 областях України

Відключення світла відбуваються в 12 областях України

В Україні внаслідок масованої російської атаки дронами в ніч на 25 травня була пошкоджена уламками мережева інфраструктура в Чернівецькій області. Крім того, через складні погодні умови було знеструмлено понад 100 населених пунктів у Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях, також через сильні грози були відключення в Кіровоградській області.

Проблеми спостерігаються і на прифронтових та прикордонних територіях, які постійно обстрілює Росія: на Донеччині було знеструмлено 18 населених пунктів, на Запоріжжі – 6 населених пунктів. Знеструмленою залишається шахта Донецької області, повідомили у Міністерстві енергетики.

"Вночі ворог завдав чергового масованого дронового удару по всій території країни. У Чернівецькій області зафіксовано пошкодження ліній електропередачі через падіння уламків збитого ворожого БПлА, знеструмлено споживачів в одному з районів", – йдеться у повідомленні.

На Київщині без світла залишаються 3,2 тисячі споживачів. У регіоні продовжуються відновлювальні роботи.

Також через більш ранні обстріли залишається без світла частина споживачів у Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях. "Ремонтні бригади працюють там, де це дозволяє ситуація безпеки", – наголошують у міністерстві.

Експорт електроенергії зупинився

Незважаючи на складну ситуацію після обстрілу, енергетична система України працює стабільно. Проте експорт електроенергія не експортується вже третю добу поспіль, свідчать дані Європейської мережі операторів ENSTO-E.

Так, комерційний експорт електроенергії відсутній з 23 травня, зазначили аналітики ЦЕС. Більше того, на цю добу планується імпорт електроенергії зі Словаччини: від 20 до 110 МВт експорт не передбачається.

Глава "Укренерго" Володимир Кудрицький пояснив, що зупинка експорту – тимчасове явище, пов’язане з дефіцитом електроенергії через брак генерації. Він додав, що нинішню ситуацію не можна порівнювати із припиненням експорту струму з України на невизначений час з 11 жовтня, коли РФ розпочала масовані атаки на енергетику України.

Після цього експорт електроенергії відновився лише 12 квітня. "Чиновники мали амбітні плани на експортний виторг, але експорт досяг піку вже за тиждень і надалі став скорочуватися", – зазначили в ЦЕС.