History COINS

FINANCE-MEDIA

Екс-співробітник Держдепу закликає Зеленського бути вкрай обережним із головою КНР

Читать на русском

Екс-співробітник Держдепу закликає Зеленського бути вкрай обережним із головою КНР
Екс-співробітник Держдепу закликає Зеленського бути вкрай обережним із головою КНР

У США висловлюють стурбованість мирними ініціативами Китаю щодо України та закликають президента України Володимира Зеленського бути вкрай обережним із головою КНР Сі Цзіньпіном.

Об этом сообщает Политика и экономика

Про це, зокрема, пише експерт Atlantic Council і екс-співробітник Держдепу США Габріель Альварадо.

Його тези такі:

  • Сі Цзіньпін позиціонує себе як можливого головного посередника у війні Росії проти України. Відновлення дипвідносин між Саудівською Аравією та Іраном зміцнило його позиції. Новий посередницький успіх – головна мета Китаю.
  • Китай просуватиме свою Глобальну ініціативу безпеки (GSI), але президент України має "дати чесну публічну оцінку цьому плану Пекіна та його ролі у конфлікті".
  • Розпливчаста заява Зеленського на підтримку Китаю допоможе Сі Цзіньпіну "продати GSI" і ускладнить подальшу критику Пекіна за його позицію щодо Москви.
  • Зеленський не повинен забувати, що Китай, активно наголошуючи на своєму нейтральному статусі у війні, насправді продовжує надавати дипломатичну та економічну підтримку президенту РФ Володимиру Путіну.
  • Сі Цзіньпін має намір зіграти на розбіжностях у ЄС і досягти розширення співпраці з Францією та Німеччиною, щоб послабити американську протидію Китаю. Зеленський не повинен йому в цьому грати, вважає Габріель Альварадо.
  • Схвалення мирних ініціатив Китаю з боку України вдарить насамперед США. Тому що Пекін тоді увійде до образу "вирішувача" глобальних проблем по всьому світу, у створенні яких він звинувачує Вашингтон.

Источник: Новости РУ