З 1 березня зростуть виплати по безробіттю


В Україні з 1 березня 2020 року збільшать мінімальний розмір фінансової допомоги на випадок безробіття.

Відповідне рішення схвалило правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України.

Об этом сообщает Руспрес

Бюджет фонду на випадок безробіття на 2020 рік ухвалили з доходами 15,8 млрд грн і витратами 15,6 млрд₴

Для осіб, виплати яким призначаються з урахуванням зарплати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено до 1 800₴

Для осіб, виплати яким призначаються без урахування зарплати та страхового стажу, мінімальний розмір допомоги по безробіттю збільшено до 650₴

Порядок нарахування і виплати допомоги по безробіттю у 2020 році

Коли починають здійснювати виплату допомоги по безробіттю? Мабуть, це питання цікавить безробітних в першу чергу. Згідно ЗУ «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», грошова допомога призначається з 8-го дня після реєстрації в державній службі зайнятості. Безробітним, які звільнені з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин (стаття 38 КЗпП) або за порушення трудової дисципліни, грошові виплати з безробіття нараховуються лише на 91-й день.

Як довго виплачують допомогу з безробіття в Україні?

Відповідно до українського законодавства загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю не може перевищувати 360 календарних днів протягом двох років. Однак, існує ряд нюансів (зокрема стаття звільнення), які впливають на тривалість надання фінансової допомоги безробітним. Так, періоди грошових виплат з безробіття наступні:

 • 720 днів – для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до настання права на пенсію)
 • 360 днів – стандартна тривалість виплат для більшості непрацюючих громадян
 • 270 днів – при звільненні з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, за згодою сторін, а також по пунктах 3, 4, 7, 8 статті 40 і статтями 41 і 45 Кодексу законів про працю України
 • 180 днів – для переселенців, а також молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової служби
Який розмір виплати по безробіттю у 2020 році?

Максимальна сума допомоги по безробіттю на 2020 рік:

 • з 01.01.2020 — 8408 гривень
 • з 01.07.2020 — 8788 гривень
 • з 01.12.2020 — 9080 гривень

Мінімальна сума допомоги по безробіттю в Україні в 2020 році становить 610 гривень (Постанова Правління фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття № 175 від 12.09.2018). У мінімальному розмірі допомога виплачується непрацюючим громадянам, які за останній календарний рік мають страховий стаж менше шести місяців або звільнені з останньої роботи з підстав, передбачених пунктами 3, 4, 7 і 8 статей 40, 41 і 45 КЗпП, а також переселенцям, випускникам навчальних закладів (без досвіду роботи) і демобілізованим зі служби в армії.

Безробітним, страховий стаж яких за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці перевищує півроку або які мають перерву в роботі з поважних причин (строкова військова служба, навчання, догляд за інвалідом I групи або дитиною-інвалідом віком до 18 років або пенсіонером, який потребує постійного стороннього догляду) розмір виплат по безробіттю розраховується в процентному співвідношенні до їх середнього доходу (зарплати) в залежності від страхового стажу, але не менше мінімального розміру допомоги по безробіттю, встановленого для цієї категорії (1630₴):

Сума грошових виплат безробітним плавно зменшується, в залежності від тривалості відсутності офіційного працевлаштування. Так, в перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому грошової допомоги, наступні 3 місяці — 80%, а в період, що залишився, виплати становлять 70%.

Зверніть увагу, що максимальний розмір фінансової допомоги з безробіття на може перевищувати 4 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Калькулятор розрахунку допомоги по безробіттю онлайн

Для розрахунку допомоги безробітним за допомогою онлайн-калькулятора потрібно вказати:

 • кількість років загального трудового стажу
 • розмір страхового стажу за останній (один) рік
 • кількість років до пенсії (більше або менше двох)
 • сума середньоденної зарплати за попередні 12 місяців
 • причина звільнення (угода сторін, власне бажання, скорочення штату)

Після введення усіх необхідних даних калькулятор розрахує розмір і тривалість виплат в Центрі зайнятості з урахуванням стажу та зарплати, а також з якого числа будуть виплачувати допомогу по безробіттю. У разі наявності підстав для скорочення тривалості виплат, безробітний отримає додаткове онлайн-повідомлення.

За допомогою калькулятора центру зайнятості можна дізнатися суму допомоги, яка буде виплачуватися безробітному в перші три місяці з моменту звільнення і взяття на облік в ЦЗ, а також розмір наступних виплат, з інтервалом 90 днів.

Всі новини про ринок праці читайте в розділі #Соціалка на Соцпорталі.

 • Якою має бути мінімальна гідна зарплата в Україні
 • Уряд змінює законодавство про працю. Чого чекати працівникам
 • За несвоєчасну індексацію зарплат роботодавці можуть отримати штраф
 • Чи втрачає Київ робочі руки? Зміни напрямків трудової міграції в Україні

Джерело статті: “https://socportal.info/2020/02/14/z_1_bereznja_zrostut_viplati_po_bezrobittju.html”

 • О нас

  На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.