В Одеській області зробили "ребредінг" бюста Карла Маркса

последние новости в Украине останні новини в Україні


В Арцизькому районі Одеської області місцева влада офіційно перейменувала бюст Карла Маркса. Тепер замість німецького філософа та ідеолога соціалізму в місті з’явився пам’ятник болгарському поету і національному герою Христо Ботєву.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Про це повідомляє пресслужба Українського інституту національної пам’яті (УІНП) на своїй сторінці в Facebook.

Примітно, що сам вигляд бюста основоположнику наукового комунізму анітрохи не змінився — його лише покрили мідною фарбою і поміняли табличку.

В інституті зазначили, що державним органам потрібно більш ретельно стежити за виконанням закону про декомунізацію, так як деякі місцеві ради надмірно формально підходять до цього питання, сподіваючись на відсутність контролю з боку Києва.

В УІНП також пообіцяли вивчити питання можливого знаходження в Болграді Одеської області пам’ятника Леніну, який місцева влада "приховує від держави".

Нагадаємо, за словами директора Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Володимира В’ятровича декомунізація в Україні підходить до завершення. Зараз в Україні перейменовані майже всі населені пункти, які підпадали під дію закону. Залишилося ще кілька комуністичних назв, однак і їх не омине така ж доля.

Крім того, В’ятрович повідомив про демонтаж багатьох пам’ятників Леніну та іншим відомим комуністичним особам. Їх близько 2,5 тисяч. Однак директору Інституту достеменно не відомий повний перелік. Адже пам’ятники можуть стояти і на території заводів або сіл, але на обліку вони не значаться. Тому відповідне реагування буде відбуватися за фактом їх виявлення.

Читайте також: Контрдекомунізація: в Харкові хочуть повернути проспект і станцію метро імені маршала Жукова.

последние новости в Украине останні новини в Україні


Джерело статті: “https://aspi.com.ua/news/suspilstvo/v-odeskiy-oblasti-zrobili-rebreding-byusta-karla-marksa”

  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.