НАШІ ГРОШІ – ДАСУ зацікавилась тендером на укріплення схилу за 125 мільйонів «микитасями»КП «Київбудреконструкція» КМДА 12 грудня за результатами тендеру замовило ТОВ «Будівельна компанія «Адамант» укріплення схилу біля мечеті в Шевченківському районі Києва за 125,28 млн₴ Про це повідомляється у системі «Прозорро».


До кінця 2021 року мають збудувати комплекс інженерно-технічних протизсувних споруд та дренажних систем по вул. Лук’янівській, 46 (мечеть Ар-Рахма). Зокрема укріплять схил та влаштують підпірну стіну з буронабивних і забіркових паль та стрічкового ростверку.


За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, обсадні труби діаметром 880 мм довжиною 4 м коштують 83 500₴/м. Товщину не вказано, тому ціна за тонну невідома.


Ціни бетону та арматурної сталі загалом відповідають рівню ринку та інших тендерів.


Вартість договору на 9% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 138,02 млн₴


Чотири конкуренти пропонували на 0,2-13% нижчі ціни, однак замовник відхилив їх за кошториси із розбіжностями з технічним завданням. Також ТОВ «Альтіс-Констракшн» і ТОВ «Мегаполісбуд БК» надали неповні аналогічні договори, ТОВ «Мост-Девелопмент» не надало довідку про матеріально-технічну базу, а ТОВ «Спецпідземінжбуд» – тендерну пропозицію та низку документів про працівників і матеріально-технічну базу тощо.


Після відхилення всіх суперників замовник обрав переможцем найдорожчий «Адамант».


Відхилений «Мегаполісбуд БК» вимагав від замовника і Державної аудиторської служби України відхилити «Адамант», бо його пропозиція теж не відповідала вимогам тендеру. За словами фірми, тендерна документація визначала таке: «Умови виконання робіт – коефіцієнт 1,1», але «Адамант» застосував коефіцієнт урахування умов виконання робіт 1,13. За даними «Мегаполісбуд БК», це призвело до завищення вартості робіт на суму близько 2,70 млн₴ Також «Адамант» нібито включив у свою ціну кошти на покриття ризиків у сумі 1,06 млн₴ без відповідного обґрунтування і розрахунку розміру суми.


Замовник проігнорував вимогу компанії, а в Антимонопольний комітет вона не пішла.


Однак ДАСУ ще за кілька днів до подання вимоги «Мегаполісбуд БК» сама розпочала моніторинг цієї закупівлі. Підставою для нього стали дані автоматичних індикаторів ризиків, а саме RISK-2-13_1. Відхилення усіх учасників, крім переможця з ціною, яка є найбільш економічно невигідною, під час «до європейських» процедур закупівлі робіт.


Мукачівський «Адамант» киянина Петра Левченка на чолі з Романом Топазли входить у державну корпорацію «Укрбуд» зі сфери впливу колишнього нардепа Максима Микитася.


Петро Левченко володіє столичними маршрутними перевізниками ТОВ «Ярославь-Авто» і ПП «Авен-Езер» із Сергієм Пономаренком, чия дружина Людмила Мухіна є прокурором.


За даними «YouControl», раніше засновниками «Адаманту» були фірми «Добробуд», «Укртрансбуд», «Шляхо-будівельне управління №14» і «ЮТЕМ-інжиніринг», а кінцевими бенефіціарами – Олег Березовський, Костянтин Будьонний та Андрій Стальний. До того «Адамант» належав Раїсі Бадрудіновій з Бородянки і Леоніду Наговіцину з Харкова.


Джерело статті: “http://nashigroshi.org/2019/12/19/dasu-zatsikavylas-tenderom-na-ukriplennia-skhylu-za-125-mil-yoniv-mykytasiamy/”

  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.