У ЄС не дозволили криптовалюту Facebook Libra

Приватні цифрові валюти, такі як Libra від Facebook, не будуть дозволені в Європейському Союзі, поки ризики, які вони можуть представляти, не будуть чітко усунені. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву міністрів фінансів країн-членів ЄС.

Цей крок підтверджує жорстку позицію блоку щодо криптовалюти Libra, яка викликала критику з боку регуляторів щодо її можливого впливу на фінансову систему.

«Жодна глобальна угода про стейблкоіни не повинна починати діяти в Європейському Союзі до тих пір, поки правові, нормативні та наглядові проблеми і ризики не будуть належним чином визначені і усунені», — йдеться в спільній заяві міністрів. В Євросоюзі заявили, що вже розробляють відповідні закони.

Більш того, Європейський центральний банк уже займається створенням власної цифрової валюти. Вона повинна стати альтернативою криптовалюти, яку створили приватні компанії. Її планують використовувати, якщо звичайні розрахунки в Європі будуть обходитися занадто дорого.

  • Міністри фінансів G7 заявили, що такі криптовалюти, як Libra Facebook, можуть дестабілізувати глобальну економіку і використовуватися для відмивання грошей або навіть для фінансування тероризму.
  • Влада Франції обіцяла заблокувати розвиток в Європі криптовалюти Libra. На їхню думку, валюта загрожує «грошовому суверенітету» уряду. Міністр фінансів Франції Бруно Ле Мер заявив, що Libra містить фінансові ризики і може використовуватися для зловживань.


Джерело статті: “https://thebabel.com.ua/news/39251-u-yevropeyskomu-soyuzi-ne-dozvolili-kriptovalyutu-facebook”

  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.