Як боротися з курінням: на E-Cigarette Summit озвучили головні тези

14 листопада, у Всесвітній день відмови від куріння, відбувся 7-й щорічний E-cigarette Summit у Лондоні.

На саміті були розглянуті наукові дослідження електронних альтернатив сигаретам та дані про вплив на громадське здоров’я. Окрема увага експертів була приділена питанням державного регулювання продуктів, що містять нікотин, і ролі у відмові від куріння.

Як боротися з курінням: на E-Cigarette Summit озвучили головні тези

Лейтмотивом обговорення стали особливості використання електронних систем доставки нікотину (ЕСДН) у рамках політики зменшення шкоди з метою відмови від нікотинової залежності. Джон Бріттон, професор епідеміології та директор Британського центру вивчення тютюну та алкоголю, розповів про властивості таких продуктів. Згідно з висновками, ЕСДН до 90-95% менш шкідливі у порівнянні зі звичайними сигаретами, а ймовірність розвитку захворювань, пов’язаних із курінням, за умови їхнього використання становить менш ніж 5%.

Не залишився без уваги інцидент з постраждалими вейперами у США. На думку професора, спалах захворювань був пов’язаний зі вживанням ТГК (головного психоактивного компонента канабісу) та вітамін Е ацетату, що містилися в рідинах для електронних сигарет. Постраждалі – переважно молоді люди – купляли такі рідини у неліцензованих продавців. Це доводить, що державне регулювання необхідне для всіх продуктів, призначених для курців.

Варто відзначити, що загострення захворювань при використанні електронних сигарет не отримало такого поширення за межами США. Наприклад, у Великій Британії, на думку виконавчого директора ASH (Action on Smoking and Health) Дебори Арнотт, цього не сталося завдяки регулюванню альтернативних продуктів відповідно до стандартів Директиви ЄС. Її основні положення обмежують вміст нікотину в електронних сигаретах до не більше ніж 20 мг/мл. Водночас у США деякі продукти містять до 59 мг/мл.

Новини
Електронні сигарети: приховані загрози або можливості

"Британський підхід до скорочення куріння заснований на трьох принципах: комунікація, регулювання та дослідження", – підсумувала Лінда Баулд з Единбурзького університету. Підхід спирається на інвестиції, підтримку досліджень, здійснення пропорційного регулювання (найбільш шкідливі продукти роблять найменш доступними, і навпаки) і спілкування із зацікавленими групами (курцями та медичними працівниками). Завдяки цьому, Великобританія зайняла перше місце у світі за індексом Global Tobacco Industry Interference Index за опір впливу тютюнової промисловості.

Електронні системи — втричі ефективніше НЗТ та здатні допомогти 70 000 курців відмовитися від звички щорічно. Вони виключають утворення диму, дозволяють зберегти ритуал споживання і дозу нікотину, що надходить у кров, при цьому знижуючи шкоду для здоров’я.

Втім, деякі вчені заперечують їхню ефективність. Так, Сара Джексон з Департаменту біхевіористичних наук та здоров’я університету Лондона, поділилася даними про те, що куріння продовжує скорочуватися по мірі зростання використання електронних сигарет. А курці, які контактують із користувачами електронних сигарет, мають більше мотивації кинути, і на 20% вище ймовірність того, що вони це зроблять. Ті користувачі, які використовують і електронні системи, і продовжують курити сигарети, більш вмотивовані на повну відмову, ніж користувачі тільки електронних сигарет.

Поширена думка про те, що електронні сигарети пов’язані з серцево-судинними захворюваннями, стала предметом доповіді кардіолога Константіноса Фарсаліноса (Афіни, Греція). Він продемонстрував, що такі продукти мають аналогічний кофеїну вплив на серцево-судинне здоров’я і не заподіють довгострокової шкоди, а нікотинозамісна терапія має такий самий ефект.

Новини
Вчені прийшли до висновку, що нікотин — вирішення проблеми куріння

На думку професора Рона Борланда з університету Мельбурна, головною проблемою у відмові від куріння є той факт, що медичним працівникам заборонено рекомендувати пацієнтам електронні альтернативи. Експерт оцінив результати опитування чотирьох країн: Австралії, Великобританії, Канади та Америки. Згідно з даними, 29% респондентів ніколи не отримували корисних порад, 43% корисних порад припадали на колег, друзів або членів родини, а 20% – на спеціалізованих роздрібних продавців. Тільки у 2,6% випадків поради на користь електронних сигарет надійшли від лікарів. На підтвердження цього Ліам Хамберстоун , технічний директор IBVTA, вважає вейп-магазини необхідною складовою при боротьбі з курінням. На її думку, добре підготовлений персонал з великим досвідом, допоможе проконсультувати курця.

Експерти зійшлися на думці, що для прийняття остаточного рішення щодо впливу електронних систем, необхідні тривалі дослідження. Але вже сьогодні використання ЕСДН демонструє позитивну динаміку скорочення епідемії куріння, доказ чого – досвід розвинених країн. Наприклад, Великобританії вдалося за 5 років знизити рівень курців до 14,7%. Завдяки використанню альтернативних продуктів держава скоротила захворюваність і витрати на лікування.

Нагадуємо, на думку вчених, попри зниження шкоди, альтернативні продукти не є повністю нешкідливими. Якщо ви курите, краще, що можна зробити – повністю відмовитися від звички. Якщо ви не курите, не варто вживати ніякі альтернативні продукти. Ці продукти призначені для тих, хто не хоче відмовлятися від куріння або раніше зазнав невдачі.

Підпишись на "Telegram"-овий канал і подивись, що відбудеться далі!Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/society/yak-borotisya-z-kurinnyam-na-e-cigarette-summit-ozvuchili-golovni-tezi.htm”

  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.