Коронавірус викликає запалення щитовидної залози: дослідження вчених

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Італійські медики заявляють про те, що коронавірус нового типу спровокував запалення щитовидної залози у молодої дівчини — тиреоїдит.

Об этом сообщает Москов постскриптум

Loading...

Про це йдеться в статті у Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism, передає НАРОДНА ПРАВДА.

«Ми описали перший випадок розвитку [так званого] підгострого тиреоїдиту, який розвинувся після зараження коронавірусом нового типу (SARS-CoV-2). Лікарям слід знати про те, що коронавірусна інфекція може проявляти себе і таким чином», — сказав один з авторів дослідження, професор Пізанського університету Франческо Латрофа.

Популярні новини зараз
 • День святого Миколи Чудотворця: красиві листівки та привітання у віршах та прозі
 • Розстрілював навіть тих, хто спав: усі подробиці та фото масового вбивства рибалок у Житомирській області
 • Ослаблення карантину після 22 травня: в МОЗ назвали перелік закладів, що не будуть працювати
 • У статті йдеться про те, що Латрофа і його колеги вивчали історію хвороби 18-річної дівчини, яка звернулася до них із скаргами на біль в шиї і гортані, прискорене серцебиття і високу температуру. Ці симптоми з’явилися у дівчини після того, як заразилася COVID-19 від батька і успішно перенесла хворобу, зазначає ТАСС.

  Освітивши її щитовидну залозу за допомогою ультразвуку, вчені виявили, що дівчина страждала від підгострого тиреоїдиту — запалення щитовидної залози середньої тяжкості. Як правило, подібні порушення в роботі цього органу з’являються у людей, які перехворіли гострими вірусними респіраторними інфекціями, здатними проникати з органів дихання і щитовидну залозу.

  За місяць до появи тиреоїдиту, як зазначає Латрофа, дівчина пройшла обстеження щитовидної залози. Воно показало, що тоді цей орган знаходився в нормальному стані, а в минулому вона ніколи не скаржилася на проблеми з ним.

  Відповідно, поява цієї хвороби після перенесеної коронавірусної інфекції говорить про те, що SARS-CoV-2 теж може проникати з легких і щитовидну залозу. Це потрібно враховувати при лікуванні як COVID-19, так і хвороб щитовидної залози, підсумовують вчені.

  Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні починають проводити тести на антитіла до коронавірусу.

  Додайте «Народну Правду» в свої обрані джерела ⟶ Google News підписатися

  Джерело статті: “https://narodna-pravda.ua/2020/05/22/koronavirus-vyklykaye-zapalennya-shhytovydnoyi-zalozy-doslidzhennya-vchenyh/”

  • О нас

   На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.