Чи потрібен Україні політичний карантин? Відповідають депутати

Фото зі сторінки ВРУ у Facebook

Юлія Тимошенко заявила, що “Батьківщина” призупиняє опозиційність. “Розумію, який зараз ком проблем ліна плечі української влади, — звернулася Юлія Тимошенко до прем’єр-міністра Шмигаля. — Тому наша команда прийняла рішення припинити політичні протистояння і зробити все, щоб допомогти і вам, і уряду, і президенту всіма нашими знаннями і можливостями”. Нагадаємо, раніше глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук закликав владу оголосити в країні політичний карантин.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

“У вас сьогодні тяжкий час. Ви мусите часом приймати надзвичайно складні непопулярні рішення, — сказав він. — Церква разом з вами. Але водночас закликаю вас — оголосіть політичний карантин в Україні. Не приймайте в момент такого болю, страждання людей тих рішень, які потребують всенародного обговорення, загальної суспільної дискусії. Не приймайте таких рішень, які можуть створювати суспільну напругу. А ще більше — не піддавайтеся спокусі при помочі карантинних заходів здійснювати переслідування або репресії стосовно ваших політичних опонентів”.

Чи готові парламентарі з опозиції співпрацювати з більшістю, а влада — не приймати дражливих для суспільства законів? Ми розпитали самих депутатів.

— Як ви вважаєте, настав час владі та опозиції стати поруч?

— Всі політичні сили в країні мають об’єднатися заради подолання пандемії, — каже Микола Скорик з ОПЗЖ. — Ми залишаємося опозиційною силою, але вважаємо, що у цій ситуації мають бути усунуті всі політичні інтереси, амбіції, щоби допомогти людям у такий складний час.

— “Європейська солідарність” не є в опозиції до української держави, — каже Софія Федина з “ЄС”. — Ми напрацювали декілька законопроектів, де є чіткий перелік заходів, яких має вжити влада тепер. Але так виглядає, що президент та його оточення не шукають точок дотику.

— Про об’єднання зусиль влади та опозиції говорили цього тижня й на погоджувальній раді, котра проводилася онлайн, — каже Михайло Цимбалюк з “Батьківщини”. — Перед Україною стоїть непростий виклик. Тому треба об’єднатися. Але, наприклад, у штабі з запобігання коронавірусу, що створений в Офісі президента, немає жодного представника опозиційних фракцій! Влада закрилася і вважає, що сама впорається. Але Юлія Тимошенко пам’ятає 2008-й рік, коли була епідемія свинячого грипу. Має певні напрацювання. Тому ми готові підставити плече. Ми надали конкретні пропозиції, що робити з соціальним захистом населення, з евакуацією людей з-за кордону, загалом підготeвали 13 законопроектів.

— Фракція “Голосу” ніколи не ставала у неконструктивну опозицію, — зазначає Роман Лозинський з “Голосу”. — Ми голосували проти ініціатив, котрі шкідливі для економіки, соціальної сфери тощо. А законопроекти, котрі покращували життя людей, підтримували. Такою ж буде наша позиція у час епідемії. Всі закони, котрі потрібні для якомога швидшого подолання медичних, економічних загроз, що спричинені коронавірусною інфекцією, ми готові підтримати, беремо участь у їх розробці. Але якщо влада захоче скористатися цієї ситуацією, піти на обмеження прав та свобод людей, то ми виступатимемо проти.

— Що скажуть у “Слузі народу”?

— Я з першого дня у парламенті говорила, що владою треба ділитися, — каже Ірина Верещук зі “Слуги народу”. — До неї потрібно залучати й опозицію, людей з досвідом керування країною, незалежно від партійної приналежності. Виклики, які нині стоять перед країною, можуть нас об’єднати. Адже в небезпеці опинилися як виборці “Слуги народу”, так і виборці “ЄС”, “Голосу”, “Батьківщини”. Коронавірус не вибирає, ти у владі чи опозиції, він косить усіх.

— То чи готові депутати до політичного карантину?

М. Скорик:

— Політичний карантин дуже потрібен. Не можна у цей час у сесійний зал виносити законопроект про ринок землі. Він роз’єднує країну й не має стосунку до подолання пандемії. У парламенті мають приймати ті законопроекти, котрі збережуть людські життя. Інше питання — про запровадження надзвичайного стану в країні. Відповідний закон не має порушувати українське законодавство, встановлювати в країні диктатуру.

читайте також: Одягайте маски, дотримуйтесь дистанції. Продуктовим ринкам дозволили працювати

М. Цимбалюк:

— Так, є велика пересторога, що влада під час карантину спробує протягнути закон про ринок землі. Запровадить надзвичайний стан. Цього робити не можна. Адже тоді економіка країни буде паралізована.

С. Федина:

— Ми вважаємо, що під прикриттям боротьби з коронавірусом влада намагається просунути дуже багато речей, котрі по суті знищать українську державу. Зокрема, це стосується намагання переписати закон про мову.

Р. Лозинський:

— Тепер потрібно ухвалити закони, що спростять закупівлю медобладнання. Але якщо під шумок карантину влада захоче провести земельну реформу, реалізувати мінські ініціативи, озвучені Андрієм Єрмаком, ми гостро на це реагуватимемо.

Тим більше, влада нині не монолітна. Президент заявляє, що парламент має працювати в максимально активному форматі. Спікер каже, що Верховна Рада піде на політичний карантин. Уряд в один день переконує, що потрібно вводити надзвичайний стан, наступного — що він ще не на часі.

І. Верещук:

— Декілька тижнів тому президент заявив, що реформи зупиняти не можна, зокрема, земельну. Я ж вважаю, що потрібно утриматися від голосування закону про ринок землі до завершення карантину. Адже він може стати конфліктогеном. За останньою інформацією, МВФ не вимагає від України негайно ухвалити цей закон задля отримання нового траншу. Натомість у парламенті мають знайтися голоси для підтримки законопроекту, який унеможливить повернення ексвласникам “ПриватБанку”. Бо це — вимога МВФ.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про провал судової реформи Зеленського


Джерело статті: “https://expres.online/politics/chi-potriben-ukraini-politichniy-karantin-vidpovidayut-deputati”

  • О нас

    На нашем сайте вы всегда можете найти ежедневно обновляемые актуальные новости со всех регионов странны, без субъектива и политической ангажированности. Среди основных рубрик нашего сайта, которым мы отдаём предпочтение стоит выделить новости экономики, новости политики, новости недвижимости.